تخصص....نظامی....بازیگران رزمی....تنها...!!

باز هم یک ستاره ای هالیوودی از بریتانیا

jason statham

جیسون استاتهام

 

جیسون استاتهام (به انگلیسی: Jason Statham) متولد ۱۲ سپتامبر ۱۹۷۲ (میلادی

 نام مستعار: Jay
قد: 1.80
او در غواصی رکورد دار است تیم او 12 ساعت در مسابقات 1992 در زیر آب ماندند او همچنین یکی از خوش تیپ ترین بازیگرها می باشد و در فروشگاه بلک مارکت یک مانکن بود او در فیلم های زیادی بازی کرده او در چند فیلم با براد پیت و دنیس فارینا همبازی بوده او همچنین با دیگر بازیگرهای معروفی چون جت لی وینی جونز و... همبازی بوده است.

 او خیلی زود خود را در سینمای هالیوود نشان داد و از معروف ترین فیلم های او می توان به ترانسپورتر 2 در سال 2002 و ترنسپورتر 3 در سال 2008  اشاره کرد.


ویژه:
او یک رزمی کار حرفه ای در رشته ی کیک بوکسینگ است البته از فیلم هایش مشخص است.
او در فبرییه ی سال 2009 در فیلم Crank 2 High Voltage به ایفای نقش می پردازد
دستمزد:The Italian Job (2003) $ 450,000
The Transporter (2002) $ 750,000

 بازیگری انگلیسی است و در لندن چشم به جهان گشوده. او در فیلم‌های متعددی ایفای نقش کرده‌است. اكثر بازي هاي او در نقش قهرمانان اكشن ميباشد كه از معروف ترين اين فيلم ها ميتوان به بازي مرگ يا ترانسپورتر اشاره داشت.

 فیلم شناسی:

سال

عنوان

نقش

۱۹۹۸

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

ون

۲۰۰۰

قاپ‌زنی

تُرکی

Turn It Up

آقای بی

۲۰۰۱

روح‌های مارس

سرهنگ جریچو بوتلر

یکه‌تاز

MVA Personnel and Agents

ماشین مین

مونک

 

۲۰۰۲

بوکس تایوانی: یک بخت جنگ

گوینده

 

ترانسپورتر

فرانک مارتین

 

2003

شغل ایتالیایی

هندسام راب

 

۲۰۰۴

کولاترال

Airport Man

 

سلیولار

اتان گریر

 

۲۰۰۵

ترانسپورتر ۲

فرانک مارتین

 

ریوولور

جیک گرین

 

لندن

بیتمن

 

۲۰۰۶

آشوب

Det. Quentin Conners

 

پلنگ صورتی

ایوس گلوانت

 

کرانک

چو چلیوس

 

۲۰۰۷

جنگ

FBI Agent John Crawford

 

به نام پادشاه: یک داستان Dungeon Siege

Farmer Daimon

 

۲۰۰۸

دزدی بانک

تری لتر

 

مسابقه مرگ

Jensen "Frankenstein" Ames

 

ترانسپورتر ۳

فرانک مارتین

 

۲۰۰۹

کرانک ۲: ولتاژ بالا

چو چلیوس

 

۲۰۱۰

سيزده

جاسپر

۲۰۱۰

The Expendables

لی کریسمس

 

۲۰۱۱

مكانيك

آرتور بيشاپ

 

۲۰۱۱

حمله ي رعد آسا-Blitz

كارآگاه تام برانت

 

۲۰۱۱

The Killer Elite

دنی برایس

 

۲۰۱۱

امن-Safe

نامشخص

 

شغل برزیلی

هندسام راب

 

 

 نقد و بررسی جدیدترین فیلم اکران شده از جیسون استتهام:

نام فیلم:

The Mechanic 2011

کارگردان:

Simon West

بازیگر نقش اول:

Jason Statham

بازیگر نقش دوم:   

Ben Foster

بازیگران:

Donald Sutherland

جوایز:

.

ژانر:

مهیج درام اکشن

کشور:

USA

ارزش فیلم:

49/100

 

"مکانیک" داستانی را می گوید به قدمت هملت و به تازگی یک نان نپخته.  توطئه ای چیده می شود، شخصیت جدیدی با مشکلاتی پیچیده و وضعیتی بغرنج وارد می شود، و ناگهان تمام طرح و زمینه داستان و فیلم با صحنه های اکشن دنباله دار و به هم پیوسته متلاشی می شود.

"مکانیک" بازسازی فیلمی است با همین نام در سال 1972 و با بازی چارلز برانسون.آن فیلم در زمان خود نسبتا خوب بود و شاید در زمان حاضر کمی بهتر هم به نظر برسد. در فیلم اخیر باری دیگر شاهد آدم کشی حرفه ای با نام بیشاپ (با بازی جیسن استاتم) هستیم که برای شرکتی شیطانی و آدم کش مشغول به کار است. مکانیک قربانیان خود را به نحوی به قتل می رساند که قتل به نظر نیایند یا کار خود را به نحوی انجام میدهد که پلیس و عوامل دیگر به اشتباه بیافتند.

من فکر می کنم که در دنیای واقعی اینگونه شخصیت ها و کاراکتر ها انسان هایی تنها، خشن و بی کس می باشند که به شدت مستعد جنون و بیماری پارانویا هستند. اما کاراکتر استاتم با نام آرتور بیشاپ، یک فرد لذت طلب و طرفدار هنر و زیبایی می باشد که در خانه ای بسیار زیبا و با خودرویی مجلل زندگی می کند و اعتقاد دارد که اگر به یک فاحشه پولی بیشتر از دستمزد اش پرداخت کنی دیگر یک فاحشه نیست. او بر این عقیده است که با 20 دلار شما تنها می توانید یک رابطه  جنسی را بخرید اما با چند هزار دلار شما خود را شخصیتی با ارزش به مراتب بیشتر از آنچه که هستید نشان می دهید.

آرتور بیشاپ انسان کم ارزشی است که خود را بسیار بزرگ و ارزشمند می داند. در این فیلم فرض بر این است که قتل های بیشاپ برای تماشاگران مهم نیستند و به دلیل آنکه فیلم در مورد انسانیت و اخلاق نیست، اعمال بیشاپ، ارزش او را کم نمی کند. با دیدن این فیلم به ناچار آن را با فیلم "آمریکایی" و با بازی جرج کلونی مقایسه می کنیم و آنگاه متوجه می شویم که "آمریکایی" چقدر از لحاظ تکنیکی بر "مکانیک" برتری دارد. جرج کلونی در فیلم "آمریکایی" در نقش آدمکشی تنها و دور از انظار ظاهر شده بود که برای شرکتی دیگر آدم می کشت. ولی آن فیلم به خاطر کاریزمای کاراکتر کلونی بسیار جذاب بود که سعی می کرد با مشکل عشق و روابط جنسی خود بدون اینکه خللی در کارش ایجاد کنند کنار بیاید.

دو کاراکتر انسانی دیگر در فیلم مکانیک حضور دارند. اولی قاتلی کهنه کار و پخته با بازی دونالد ساترلند است که تحت امر همان عواملی است که بیشاپ برای آنها کار می کند و به گونه ای مشاور و راهنمای کننده بیشاپ هم به حساب می آید. اگر شغل این دو چیز دیگری (مثلا وکالت یا کار در زمینه علم) بود، تماشای آنها بسیار شکنجه آور به نظر می رسید اما به خاطر اینکه آنها حرفه قاتلی را پیش گرفته اند از مقدار این شکنجه حین تماشا اندکی کاسته شده است. اما باید گفت در حقیقت اعتقادات اخلاقی کاراکتر ساترلند اندکی ارزش های انسانی به فیلم تزریق کرده و ای را از این نقش سطحی تا حدودی به بیرون کشیده.

کاراکتر بعدی با تام استیو (و با بازی بن فاستر) می باشد که پدرش توسط آرتور بیشاپ به قتل رسیده است اما استیو نمی داند که بیشاپ قاتل اصلی پدرش است. پس از قتل پدر استیو، بیشاپ استیو را زیر بال و پر خود می گیرد و به او نکات و آموزش های لازم در این حرفه را می آموزد. استیو شخصیتی ناپخته و بچه گانه دارد که از مشکلاتی شبیه اعتیاد به مواد مخدر و الکل و غیره رنج می برد که کاراکتر نازنین  بیشاپ کاملا با آنها بیگانه است. با تمام این عوامل بیشاپ به این جوان آموزش می دهد و اعتقاد دارد که استیو می تواند به قاتلی تبدیل شود که روح پدر مرحومش به او افتخار کند!
بدون توجه به عوامل دیگر، باید اعتراف کرد که سیمون وست (کارگردان فیلم های مهاجم مقبره) فیلم را به خوبی ساخته است. وست یک متخصص در زمینه کارهای مایکل وینر است. وینر نیز کارگردان فیلم قبلی مکانیک با حضور چارلز برانسون بوده است. بدون در نظر گرفتن اینکه آیا فیلم های این دو کارگردان اصلا ارزش ساخته شدند داشته اند یا خیر، باید گفت این دو کارگردانان خوبی هستند. آیا تمام حرکت ها و صداهای گوش خراش فیلم را به گونه ای در بینندگان فیلم تزریق می کنند که فیلم را دیده و به عنوان یک سرگرمی از آن لذت ببرند. کارگردان "مکانیک"، فیلم را آنقدر خوب ساخته که کسی فراموش کند تا بپرسد واقعا چرا او همچین فیلمی ساخته است.

منتقد : راجر ایبرت
ا

 

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط رویال مارینز | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
این وبلاگ در درجه اول مختص سیستم یگان های حفاظت فیزیکی نظامی جهان بوده,و برای جذاب تر بودن به بیوگرافی و سرگذشت بازیگران هنرهای رزمی سینمایی نیز می پردازد.

نوشته های پیشین
هفته چهارم تیر ۱۳۹۰
هفته سوم تیر ۱۳۹۰
پیوندها
افسران جوان جنگ سایبری
تنها ترین بلاگ دختران 89 رازی
کیک بوکسینگ بانوان
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM